Search this website

Close me


środa, sierpień 12, 2020
Aktualności

SCM News

 

 

 

Zapraszamy wszystkich na nową i odświeżoną stronę reaktywowanego Koła pod adresem: https://kolonaukowescm.wixsite.com/sknscm

 

 

 


Niezmiernie miło nam poinformować, że właśnie ukazała się monografia „Innowacje w łańcuchach dostaw źródłem przewagi konkurencyjnej w XXI”, nad którą pracowaliśmy przez ostatnich kilka miesięcy.

Dziękujemy wszystkim za nieocenioną pomoc i wsparcie tego projektu. Trzymając ją w ręku, wiemy że było warto!

Ufamy, że publikacja stanie się dla Was źródłem inspiracji i zachętą do podejmowania kolejnych kroków na ścieżce rozwoju.

 

 

 Książka dostępna jest także jako e-book pod tym linkiem.

Gorąco polecamy i życzymy przyjemnej lektury! J

Pozdrawiamy, 

SKN SCM


Chcielibyśmy oficjalnie ogłosić, że Opiekunem SKN SCM od roku akademickiego 2016/2017 jest dr Anna Wronka, pracownik Katedry Logistyki, Zakładu Doskonalenia Procesów Operacyjnych.

Serdecznie witamy na pokładzie! J  

Jednocześnie chcielibyśmy serdecznie podziękować
dr Barbarze Ocickiej za dotychczasową współpracę, troskę, czas i energię jaką się z nami dzieliła. Życzymy mnóstwa ciekawych wyzwań i samych sukcesów na nowej ścieżce kariery zawodowej!

 


 

Witamy w nowym roku akademickim!

Życzymy Wam mnóstwa sukcesów :)

 

Już wkrótce pierwsze spotkanie Koła, a co za tym idzie nowe pomysły, inicjatywy i wyzwania.

 Znalezione obrazy dla zapytania stay tuned

 


 

Dla większości z Was sesja dobiega ku końcowi. Mamy nadzieję, że również na wrzesień możecie planować wakacje :)

 

Jak wiadomo czerwiec to czas podsumowań, coś się kończy a coś zaczyna. Rok akademicki 2015/2016 był dla nas bardzo emocjonujący, zrealizowaliśmy szereg fantastycznych inicjatyw, odwiedziliśmy kilka z najważniejszych w Polsce centrów logistycznych, z sukcesem realizowaliśmy się naukowo, ale nie zapominaliśmy przy tym wszystkim o świetnej zabawie! J

Nadszedł także czas aby dać się wykazać nowym osobom, które chciałyby naszą małą organizacją zarządzać. I tak wraz z początkiem czerwca został wybrany nowy Zarząd SKN SCM, który od października rozpocznie swoją kadencję.

Z radością przedstawiamy Wam:

Olka Wojtowicza – Przewodniczącego
Anię Kołpaczewską – Skarbnika
Piotrka Roga – Rzecznika

Życzymy Wam mnóstwa sukcesów i serdecznie gratulujemy! J

 

Życzymy Wam wszystkim wspaniałego odpoczynku. Do zobaczenia!

 


 

Zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda organizacja koncertu gwiazdy wielkiego formatu, jak Justin Timberlake czy Jennifer Lopez? Teraz macie niepowtarzalną szansę poznać odpowiedź na to pytanie! 

Serdecznie zapraszamy na wykład pt. „Logistyka imprez masowych w branży koncertowej”, który poprowadzi Pan Marek Kurzawa - Członek Zarządu firmy Prestige MJM, jednej z największych firm koncertowych w Polsce.

Nasz Gość jest odpowiedzialny za produkcję koncertów wielkich gwiazd takich, jak Rod Stewart, Justin Bieber czy Thirty Seconds to Mars. Podczas spotkania opowie m.in. o swoich doświadczeniach związanych z Event Logistics i rozwoju kariery zawodowej. 

Serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników i studentów Uniwersytetu Łódzkiego na spotkanie, które odbędzie się 8 czerwca o godz. 13.00 na Wydziale Zarządzania UŁ (ul. Jana Matejki 22/26, 90-237 Łódź) w sali 109.

 


 

Wizyta w centrum logistycznym Amazon w Poznaniu - 20.05.2016 r.

 

W dniu 20 maja wraz ze studentami Wydziału Zarządzania UŁ mieliśmy okazję uczestniczyć w wycieczce terenowej do centrum logistycznego firmy Amazon w Nowych Sadach pod Poznaniem. Amazon to amerykańska spółka z siedzibą w Seattle, która prowadzi największą na świecie sieć sprzedaży wysyłkowej. Na początku swego istnienia Amazon był księgarnią internetową. Wkrótce asortyment firmy poszerzył się m.in. o takie artykuły jak: DVD, sprzęt komputerowy, elektronika, meble, towary spożywcze. Dzisiaj Amazon jest jednym z pionierów w sprzedaży przez Internet. Polskie centra logistyczne są najnowocześniejszymi obiektami Amazon spośród wszystkich 30 centrów rozrzuconych po całym świecie. Podczas naszej wizyty w Poznaniu mieliśmy okazję dowiedzieć jaką drogę pokonuje przesyłka od momentu złożenia zamówienia przez klienta, aż do etykietowania i przygotowania wysyłki. Na pamiątkę została nam własnoręcznie oklejona paczka! Dziękujemy firmie Amazon za możliwość skonfrontowania teorii z praktyką!

 

 


 

VIII Ogólnopolska Konferencja Student Maritime Conference,
Gdynia – Karlskrona, 24 – 26 kwietnia 2016 r.

Ostatnie dni kwietnia upłynęły nam bardzo miło, bo na polskim wybrzeżu. Wzięliśmy bowiem udział w jeden z największych studenckich konferencji jaką jest Student Maritime Conference. Co roku organizuje ją Koło TRANSLOG z Akademii Morskiej w Gdyni. Temat tegorocznej edycji brzmiał „Ekologistyka i zrównoważony rozwój transportu w sektorze TSL”. Pierwszy dzień polegał na prezentacji ośmiu najlepszych referatów. Do grona finałowego zakwalifikowali się nasi przedstawiciele – Magda Zięba oraz Patryk Mikołajczyk, którzy zaprezentowali swój artykuł pod tytułem „Nowe Centrum Łodzi – pionierski projekt wspierający implementację idei zrównoważonego rozwoju w Polsce”. Dzięki nim studenci z całego kraju dowiedzieli się jak dynamicznie zmienia się Łódź. Prezentacja Magdy i Patryka okazała się niemałym sukcesem, ponieważ zajęli oni drugie miejsce w konkursie.

 

Serdecznie gratulujemy!

 


 

Wizyta w CD IKEA Jarosty

 

W dniu 22.04.2016 r. wraz ze studentami Wydziału Zarządzania mieliśmy okazje uczestniczyć w wycieczce terenowej do Centrum Dystrybucji IKEA Jarosty. Jest ono jednym z największych tego typu obiektów na świecie. Jego powierzchnia liczy aż 150 tys. metrów kwadratowych! Pierwszą rzeczą, na którą zwróciliśmy uwagę było wykorzystanie palet papierowych, dzięki którym możliwe jest uzyskanie dodatkowej powierzchni magazynowej oraz załadunkowej. Ogromne wrażenie zrobił na nas w pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania o wysokości 38 metrów. Poza obsługą transportu samochodowego mieliśmy okazję zapoznać się ze specyfiką transportu kolejowego i znajdujących się tam bocznic kolejowych. 
Oby więcej takich wyjazdów J

  


 

Wizyta na terminalu Cargo Łódź Airport - 20.04.2016 r.

 

W dniu 20 kwietnia wraz z grupą  studentów Wydziału Zarządzania UŁ wzięliśmy  udział w wizycie na terminalu Cargo Łódź Airport zlokalizowanym przy Porcie Lotniczym Łódź, popularnie nazywanym "Lublinkiem". Dzięki uprzejmości pracowników terminalu Cargo mogliśmy zapoznać się ze specyfiką pracy związaną z obsługą frachtu lotniczego. Studenci mogli również bliżej zapoznać się ze sprzętem używanym do obsługi frachtu, jak np. z urządzeniem do kontroli X-ray ładunków. Warto wiedzieć, iż obsługa frachtu lotniczego dotyczy głównie Road Feeder Service i z roku na rok powiększa się liczba spedytorów współpracujących z łódzkim lotniskiem. 

 


 

OSTATNIE ZAJĘCIA Z CYKLU

"AKADEMIA MŁODEGO LOGISTYKA"

W RAMACH UŁdD

 

17.04.2016 r. zakończyliśmy cykl warsztatów "Akademia Młodego Logistyka - pomóż nam zbudować samolot Airbus A380", prowadzone w ramach Uniwersytetu Łódzkiego dla Dzieci. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym przedsięwzięciu i dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu naszych zajęć. Mamy nadzieję, że wiedza przekazana poprzez zabawę młodemu pokoleniu, zaowocuje nowymi studentami WZ UŁ w nadchodzących latach.

 


Szanowni Państwo,

Zapraszamy do zapoznania się z relacją, programem oraz galerią zdjęciową z III Konferencji SKN SCM, które znajdują się w zakładce „konferencja”. 

 


 

GRONO MŁODYCH LOGISTYKÓW POWIĘKSZA SIĘ

 

20 marca br. odbyły się kolejne warsztaty z cyklu "Akademia Młodego Logistyka - pomóż nam zbudować samolot Airbus A380", prowadzone w ramach Uniwersytetu Łódzkiego dla Dzieci. Bawiliśmy się jak zawsze wybornie, aż żal pomyśleć, że były to przedostatnie zajęcia z tym roku.


 

RADIO ŻAK PŁ

PATRONEM MEDIALNYM KONFERENCJI

 

Zauważamy wzmożone zainteresowanie III Konferencją Studenckiego Koła Naukowego Zarządzania Łańcuchem Dostaw.  Do grona partonów medialnych dołaczyło właśnie Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej. Serdecznie dziękujemy. Przypominamy, że tematem przewodnim będą innowacje w łańcuchach dostaw jako źródło przewagi konkurencyjnej w XXI wieku.

 

 


 

 

Długo wyczekiwana Akademia Logistyka wraca J

Szczegóły są dostępne w zakładce "praktyki i szkolenia"

Zapraszamy serdecznie! 

 

 


W dniach 15-18 marca  wzięliśmy udział w projekcie organizowanym przez międzynarodowego operatora logistycznego – firmę DB Schenker. Celem inicjatywy było wzbogacenie naszej wiedzy na temat Lean Management – głownie dzięki zderzeniu się z praktyką.  Podczas 4-dniowych warsztatów w łódzkim oddziale firmy, poznaliśmy metodę Value Stream Mapping, nauczyliśmy się rozpoznawać rodzaje floty, przesyłek, wózków a także poszczególne rodzaje marnotrawstwa w procesie oraz dostrzegać strumień wartości dla klientów branży TSL.

Czas spędzony w organizacji był dla nas niezwykle wartościowy z uwagi na możliwość nauki poprzez działanie w zespole – a tym samym integrację J  

 

Bardzo dziękujemy firmie DB Schenker za organizację tak wartościowej inicjatywy.
Mamy ogromną nadzieję na dalszą współpracę w niedalekiej przyszłości.

 


 

Szanowni Państwo, Drodzy Uczestnicy

Bardzo miło nam poinformować, że jedna z wizyt studyjnych podczas drugiego dnia Konferencji odbędzie się w Centrum Dystrybucyjnym firmy Rossmann przy ulicy Św. Teresy w Łodzi. Jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów logistycznych w Europie.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Konferencji!

Na zgłoszenia czekamy do 21 marca.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest w zakładce „konferencja”. 

 


 

ŚCIEŻKI KARIERY

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z serii "Ścieżki Kariery". Naszym Gościem będzie Pani Izabela Brożyńska, która jest zawodowo związana z zarządzaniem zapasami i spedycją.
Uczestnictwo
 w wydarzeniu daje możliwości poznania
od strony praktycznej specyfiki zawodu i zapoznania się ze ścieżk
ą kariery naszego Gościa.

Spotkanie odbędzie się 17 marca o godzinie 1800

w sali 116 na Wydziale Zarządzania

 

 


 

Zapraszamy na warsztaty wekslowe

Studenckie Koło Naukowe Zarządzania Łańcuchem Dostaw ma zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych na warsztaty z zakresu prawa wekslowego. Będzie to okazja do nabycia wiedzy i umiejętności w dziedzinie, dającej szerokie możliwości stosowania, która z czasem będzie odzyskiwała popularność, jaką cieszyła się w czasach narodzin kapitalizmu. Warsztaty nakreślą wybrane zagadnienia związane z obrotem gospodarczym, umożliwią bezpieczne wystawienie wszystkich rodzajów weksla i być może pozwolą spojrzeć na prawo z innej perspektywy.

Wymagana jest wcześniejsza rejestracja online:

https://docs.google.com/forms/d/1YfVylirxiIAimAjOh8oQnNUK2BOirqSDBcXc5K4pKl0/viewform

Limit miejsc - 30 osób. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych i bezpłatne.
Prosimy wziąć ze sobą długopis.
Warsztaty poprowadzi mgr Patryk Mikołajczyk.


 

Bardzo miło jest nam ogłosić, że głównym sponsorem

  III Konferencji SKN SCM została firma Dachser.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe

w organizacji najważniejszego dla nas

wydarzenia w roku.

 

 


Szanowni Państwo,

Informujemy, iż w zakładce „badania i publikacje” dostępne są wszystkie numery Czasopisma Flow SCM.

Serdecznie polecamy,

 

Redakcja Flow SCM

 

 


 

MEDIA WSPIERAJĄ SKN SCM


Z przyjemnością informujemy, iż patronat medialny nad naszą konferencją objęły następujące media: 

- Młodzi w Łodzi

- Nowoczesny magazyn

- Transport i spedycja

- Logistyka a jakość

 

Serdecznie dziękujemy! Zapraszamy do śledzenia aktualności na naszej stronie, a także profilu na portalu społecznościowym Facebook. 

 


KOLEJNI PATRONI MEDIALNI KONFERENCJI

 

Zauważamy coraz większe zainteresowanie III Konferencją Studenckiego Koła Naukowego Zarządzania Łańcuchem Dostaw! :)  Przypominamy, że tematem przewodnim będą innowacje w łańcuchach dostaw jako źródło przewagi konkurencyjnej w XXI wieku.

Do grona partonów medialnych konferencji dołączyli ostatnio: 

- portal dlastudenta.pl

- portal log24.pl

- portal NM.pl

- Eurologistics

- portal logistyka.net.pl

       

 

Serdecznie dziękujemy! Kolejne informacje, zarówno o patronacie, jak i innych aspektach wydarzenia wkrótce.

 


ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE

 


 

Studenckie Koło Naukowe Zarządzania Łańcuchem Dostaw organizuje Dzień z firmą Dell, który odbędzie się 09.12.2015 na Wydziale Zarządzania.


Wydarzenie będzie miało formę warsztatową. Pracownicy firmy Dell poprowadzą dla Was trzy następujące szkolenia:

 

1. Znaczenie motywacji wewnętrznej - Andrzej Kowalik;  9:45-11:30;

2. Zbuduj swoją markę - jak skutecznie i profesjonalnie zaistnieć w mediach społecznościowych (Linkedln) oraz przygotować się do spotkania z potencjalnym pracodawcą - Agnieszka Pawłowska; 11:45-13:15;

3. Ryzyko w zarządzaniu projektami - Juliusz Korzeniowski, Katarzyna Bednarek; 13:30-15:00.

 

Warsztaty odbędą się w sali 115.

 

Uczestnik może wziąć udział w więcej niż jednym warsztacie.


UWAGA! Ilość miejsc ograniczona!

 

 

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

 

 


 

KONFERENCJA „ŁÓDZKIE LOGISTYCZNE”

INAUGURACJA DZIAŁALNOŚCI

 

Logistycznej Sieci Biznesowej Polski Centralnej - „LODZistics”

Zapraszamy serdecznie na konferencję inaugurującą działalność Logistycznej Sieci Biznesowej Polski Centralnej - „LODZistics”, która odbędzie się
w sali Sejmiku Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi Al. Piłsudskiego 8

4 grudnia 2015

Zapraszamy do zapoznania się z agendą oraz zaproszeniem Marszałka Województwa Łódzkiego 

 


 

KOLEJNE WARSZTATY ZA NAMI 

 Listopad był dla nas pracowitym miesiącem. Dwie niedziele pod rząd prowadziliśmy zajęcia w ramach Uniwersytetu Łódzkiego dla dzieci. Poniżej prezentujemy zdjęcia z zajęć, które odbyły się 15 i 22 listopada br. Jak zawsze bawiliśmy się świetnie. Kolejne zajęcia dopiero w 2016 r. Będziemy niecierpliwie czekać na kolejne spotkania z młodymi adeptami logistyki.


PIERWSZY PATRON MEDIALNY KONFERENCJI

W dniach 12-13 kwietnia 2016 r. na Wydziale Zarządzania UŁ odbędzie się III Konferencja Studenckiego Koła Naukowego Zarządzania Łańcuchem Dostaw. Jej tematem będą innowacje w łańcuchach dostaw jako źródło przewagi konkurencyjnej w XXI wieku.

Jest to wydarzenie, które gromadzi zarówno przedstawicieli środowiska akademickiego - doktorantów, studentów i pracowników naukowych, jak również praktyków. Stanowi wyjątkową okazję do wymiany wiedzy i doświadczeń.

 

Wydarzenie zyskało już pierwszego patrona medialnego, którym jest portal mlodzilogistycy.pl.

Serdecznie dziękujemy! 

 Jeśli jesteście Państwo zainteresowani współpracą, prosimy o kontakt e-mailowy:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.II URODZINY STUDENCKIEGO KOŁA NAUKOWEGO SCM

W środę 4 listopada nasze koło obchodziło II urodziny. Była to okazja do relaksu przy kręglach, integracji z nowymi członkami koła, ale też refleksji nad zadaniami, jakie stoją przed nami w tym roku akademickim. Dziękujemy wszystkim naszym sympatykom za miłe gesty i zainteresowanie naszą działalnością. Niebawem zamieścimy doniesienia o naszych kolejnych inicjatywach, więc trzymajcie rękę na pulsie... i klawiaturze, żeby wstukać do wyszukiwarki SKN SCM ;)

 


AKADEMIA MŁODEGO LOGISTYKA - POMÓŻ NAM ZBUDOWAĆ SAMOLOT AIRBUS A380

Nabieramy rozpędu w październiku. W dn. 25.10.2015 r. przeprowadziliśmy nasze pierwsze zajęcia w ramach Uniwersytetu Łódzkiego dla Dzieci pt. "Akademia Młodego Logistyka - Pomóż nam zbudować samolot Airbus A380". Zajęcia podzielone są na 3 części. Na początku prezentujemy dzieciom wybrane zagadnienia dotyczące różnych gałęzi transportu. Następnie przeprowadzamy grę strategiczną, podczas której mali uczestnicy warsztatów wcielają się w rolę spedytorów i transportują części Airbusa A380 przez całą Europę do fabryki w Tuluzie. Na zakończenie, dzieci bogatsze o własne doświadczenia wynikające z gry, z naszą pomocą odkrywają czym jest logistyka, kim jest spedytor i o co chodzi w zarządzaniu łańcuchem dostaw. 


NOWY ROK AKADEMICKI 2015/2016
CZAS ROZPOCZĄĆ


Witajcie po wakacjach. Mamy nadzieję, że pełni sił, entuzjazmu i pomysłów powróciliście na nasz wydział. Pierwsze tygodnie października za nami, dlatego bierzemy się intensywnie do pracy. Po prezentacji kół naukowych w ramach Skołowanych mamy jak najlepsze przeczucia co do nowych członków naszego koła. Jeżeli jakimś zrządzeniem losu nie mieliście okazji się o tym dowiedzieć, już 19 października (poniedziałek) w godzinach 10:30 - 12:30 odbędzie się spotkanie rekrutacyjne do Studenckiego Koła Naukowego Zarządzania Łańcuchem Dostaw. Będziemy czekać na wszystkich chętnych w sali 208. Serdecznie zapraszamy. Już niebawem zaprezentujemy Wam nasze plany na najbliższe miesiące.

Pamiętajcie, że możecie nas również znaleźć na facebooku :)
Do usłyszenia i do zobaczenia. Pozdrawiamy wszystkich naszych sympatyków.

 


 

WAKACYJNE ŻYCZENIA OD SKN SCM

Wakacje to wspaniały czas odpoczynku, beztroski, zabawy i radości. SKN SCM życzy Wam abyście spędzili go w fantastycznej atmosferze w gronie najbliższych oraz przyjaciół. Oby ten czas obfitował w niezapomniane wspomnienia i moc niesamowitych przygód. Wierzymy, że wszyscy zregenerujemy siły by od października wrócić pełni energii na Wydział Zarządzania. Już wkrótce podzielimy się z Wami naszymi pomysłami, które chcemy zrealizować w nowym roku akademickim. Życzymy wszystkim pracownikom oraz studentom Wydziału dobrego odpoczynku i do zobaczenia w październiku.


Jubileuszowy numer FLOW SCM

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z jubileuszowym numerem FLOW SCM. To już rok istnienia naszego czasopisma! Znajdziecie w nim m.in. relację z II Konferencji SKN SCM, artykuły dotyczące transportu kolejowego oraz lotniczego, a także informacje z rynku KEP.

Zapraszamy do lektury!

VI numer FLOW SCM

 


Konferencyjny numer FLOW SCM

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z konferencyjnym numerem FLOW SCM. Znajdziecie w nim referaty wszystkich prelegentów II Konferencji SKN SCM.

Zapraszamy do lektury!

 V numer FLOW SCM

 


Uwaga! Akademia Logistyka SKN SCM zaprasza!

W odpowiedzi na Wasze aktywne zainteresowanie warsztatami podczas Konferencji naszego Koła otwieramy możliwość bezpłatnego zapisu na jeden wybrany warsztat każdej osobie zainteresowanej aktywnym udziałem. Jest 8 miejsc na każdy z warsztatów. Decyduje kolejność zgłoszeń! Tematy warsztatów oraz formularz zgłoszeniowy:

 Zapisy na warsztaty podczas II Konferencji SKN SCM

 


Agenda II Konferencji SKN SCM

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z agendą Konferencji, dostępnej w linku poniżej:

AGENDA II KONFERENCJI SKN SCM

 


Akademia Della podczas Konferencji SKN SCM!

W trakcie naszej Konferencji, odbędzie się wydarzenie promujące program stażowy Akademia Della - zapraszamy 22 kwietnia 2015 r. na patio Wydziału Zarządzania!

Czym jest Akademia Dell?

Akademia Dell jest stażowym programem rozwojowym kierowanym do studentów ostatniego roku studiów I i II stopnia oraz jednorocznych absolwentów polskich uczelni.

Co zyskujesz jako uczestnik programu?

W ramach Akademii Dell uczestnicy programu stażowego mogą nabyć praktyczną wiedzę z obszarów zarządzania produkcją, inżynieringu, IT, jakości oraz logistyki materiałowej. Oprócz wiedzy merytorycznej program pozwala na rozwój takich kompetencji i umiejętności, jak: samodzielność, przywództwo, zarządzanie projektami, współpraca, umiejętność pracy pod presją czasu oraz elastyczność.

Jak aplikować?

Aplikacje przyjmujemy do 15 maja danego roku kalendarzowego. 

Zainteresowanych udziałem w Akademii Dell zachęcamy do zapoznania się z naszymi ogłoszeniami na stornie karier: http://jobs.dell.com/ i złożenia swoich aplikacji na wybrane przez siebie stanowisko stażowe.

Zapraszamy!


Konferencja na miarę wyzwań xxi w.

        Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej Konferencji pt. "Strategie zarządzania łańcuchami dostaw na miarę wyzwań XXI w.", która odbędzie się w dniach 21-22 kwietnia 2015 r. na Wydziale Zarządzania.

Program wydarzenia tworzą prezentacje doktorantów, studentów i zaproszonych menedżerów, jak również warsztaty praktyczne oraz wizyta studyjna w firmie Dachser.

Prezentacje i warsztaty poprowadzą m.in. przedstawiciele firm: Dachser, Castorama, Flextronics, GE, PKN Epal, Vibematters. 

Wszystkie informacje wraz z formularzem zgłoszeniowym znajduj
ą się w zakładce "Konferencja".

Termin rejestracji uczestników: 15 kwietnia 2015 r.

Warto dołączyć!

Zapraszamy!  


Radosnych Świąt Wielkanocnych życzy SCM !

Jajko wielkanocne

życzenia

 


Nowy numer FLOW SCM

  Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze świątecznym numer Flow SCM! Tematem niniejszego numeru jest logistyka miejska. W czasopiśmie znajdziecie artykuł przemysłowy Przemysława Filipa Naumienko pt. "Transport publiczny w przestrzeniach wielofunkcyjnych". Nowością jest artykuł napisany w języku angielskim o firmie Dachser.

 

ZAPRASZAMY !

FLOW SCM !

 


 

Szkolenie "Logistyk jako broker informacji"

 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z relacją ze szkoleń "Logistyk jako broker informacji" poprowadzonych przez firmę Trans.Eu.

Więcej informacji w zakładce Praktyki i szkolenia.

 


Rekrutacja!

Kiedy?

25 marca.

Gdzie?

Sala 315 godz. 13.15

Czy chcesz zainwestować w swoją przyszłość i należeć do prężnie działającej organizacji? A ponadto jesteś osobą kreatywną, która lubi wyzwania? Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałeś twierdząco to serdecznie zapraszamy Cię na spotkanie rekrutacyjne!

Wyślij maila zgłoszeniowego z krótką informacją "o sobie" z nagłówkiem "Rekrutacja" na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Czekamy właśnie na Ciebie!

Do zobaczenia wkrótce! :)

 


sKOŁOwani!

Już we wtorek od godziny 9.30 będziecie mogli nas spotkać na sKOŁOwanych!

 

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do naszego stoiska. Będziecie mieli możliwość poznać naszą działalność oraz inicjatywy, w których uczestniczymy. W trakcie imprezy będziecie mogli także wziąć udział w konkursach i grach, w których do wygrania będą ciekawe nagrody!

 

Dołączcie do nas, a gwarantujemy, że nie będziecie się nudzić!

 

Zapraszamy!

 


Uwaga!

 

Uprzejmie informujemy, że zapisy na szkolenie pt. "Identyfikacja i zarządzanie paletami certyfikowanymi", które odbędzie się 19.03.2015 r. zostały zakończone!

 

Dziękujemy za zainteresowanie i zapraszamy do śledzenia naszej strony!

 

 


Akademia Logistyka

 

Akademia Logistyka ogłasza kolejny termin szkolenia pt. "Identyfikacja i zarządzanie paletami certyfikowanymi" które poprowadzi Pan Paweł Wojciechowski!

Więcej informacji znajdziecie w zakładce Projekty/Praktyki i szkolenia.

 


Uwaga!

Wydłużamy terminy nadsyłania tematów do referatów do 28.02.

Czekamy na Wasze zgłoszenia!

 


 II Konferencja skn scm!

Już w dniach 21-22 kwietnia odbędzie się druga Konferencja, którą organizuje SKN SCM! W tym roku jej temat przewodni brzmi "Strategie zarządzania międzynarodowymi łańcuchami dostaw na miarę wyzwań XXI wieku". Wydarzenie skierowane jest do społeczności akademickiej, jak i interesariuszy. Więcej informacji, w tym formularze zgłoszeniowe, regulamin oraz oficjalne zaproszenie znajdują się w zakładce Konferencja.

Zapraszamy do rejestracji!

 


Nowy numer FLOW SCM

Studenckie Koło Naukowe Zarządzania Łańcuchem Dostaw ma zaszczyt przedstawić Państwu trzeci numer studenckiego magazynu Flow SCM!

Redakcja Flow pragnie zapoznawać wszystkich czytelników z ciekawostkami i nowinkami ze świata logistyki oraz tematyką zarządzania łańcuchem dostaw. Każdy, kto sięgnie po czasopismo, dowie się również o nowych przedsięwzięciach Koła oraz najświeższych wydarzeniach, w jakich brało ono udział lub jakie organizowało. W tym numerze nie zabraknie relacji z organizowanej pierwszy raz na Wydziale Zarządzania Poczty Mikołajkowej Santa Post czy udziału członków SKN SCM w Konferencji w SGH w Warszawie. Można także zapoznać się, m.in. z artykułem Mateusza Wiśniewskiego na temat rozwoju rynku usług logistycznych czy Wojciecha Szulczewskiego o logistyce odzysku.

Wersję elektroniczną można pobrać za pomocą linku poniżej:

FLOW SCM nr 3

 


 

Z okazji wkroczenia w 2015 rok, życzymy Wszystkim pomyślności, szczęścia, oraz dużego zapasu energii, by jak najlepiej sprostać pojawiającym się wyzwaniom. Niech Nowy Rok będzie również czasem sukcesów w życiu prywatnym, przynoszącym radość z życia!


Wszystkiego Najlepszego!

SKN SCM 

 "Jak pokochać logistykę o 3:00 w nocy?" - spotkanie z Panem Pawłem Wojciechowskim, Pełnomocnikiem Zarządu ds. Rozwoju PKN EPAL


Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w cyklu "Ścieżki Kariery"!
Odbędzie się ono we wtorek, 16 grudnia 2014 r. o godz. 17:00 w sali 109.

Pan Paweł Wojciechowski posiada bogate 15-letnie doświadczenie w logistyce, które zdobył głównie w dużych, w tym międzynarodowych przedsiębiorstwach. 6 lat temu założył własną firmę InterConsulting, która zajmuje się doradztwem logistycznym. Od 2000 roku jest związany z tematyką paletową. Od 2012 r. pełni funkcję Dyrektora Technicznego w European Pallet Association EPAL. W następnym roku objął także stanowisko Pełnomocnika Zarządu ds. Rozwoju PKN EPAL.

Podczas spotkania dowiecie się:
- Jak pokochać logistykę mimo oblanych egzaminów?
- Dlaczego warto pracować w wakacje?
- Jak zarz
ądzać pracownikami i dlaczego to takie łatwe?
- Czemu doba ma tylko 24h?

Jeśli interesują Was odpowiedzi na te pytania, musicie się pojawić na spotkaniu! 

Zapraszamy!

PS. Podczas spotkania odbędą się zapisy na szkolenie pt. "Identyfikacja i zarządzanie paletami certyfikowanymi", które Pan Paweł Wojciechowski poprowadzi 15.01.2015 r. na Wydziale Zarządzania. Uczestnicy szkolenia otrzymają imienne certyfikaty PKN EPAL, cenione w świecie logistyki!


 

Mikołajkowy Dzień z SKN SCM - relacja 

   W dniach 1-3 grudnia 2014 r. odbył się na naszym Wydziale "Mikołajkowy Dzień z SKN SCM", zorganizowany przez nasze Koło. Każdy z pracowników oraz studentów mógł choć na chwilę poczuć się jak św. Mikołaj i podarować wybranej osobie upominek. Na potrzeby akcji powstała specjalna poczta - "Santa Post", dzięki której każdy prezent oraz list mikołajkowy zostały dostarczone na czas. Stanowisko "Santa Post" działało od poniedziałku do środy od 9.30 do 16.30 w pokoju 112, gdzie każdy mógł nadać swoją przesyłkę. Cieszymy się, że Koło umożliwiło całemu środowisku akademickiemu poczuć tę specjalną atmosferę zbliżających Świąt i przyczyniło się do pięknych uśmiechów.
 
   Oprócz poczty mikołajkowej, SKN SCM zorganizowało integrację wszystkich kół naukowych działających przy Wydziale Zarządzania pt. "Mikołajkowe gry integracyjne". Miała ona miejsce na patio Wydziału Zarządzania w dniu 3 grudnia. Dla wszystkich chętnych Koło przygotowało wiele atrakcji w tym gry logiczne, ruchowe oraz strategiczne. Studenci mogli poćwiczyć swoją pamięć dzięki "Memory", rozwinąć umiejętność strategicznego myślenia oraz przewidywania i rozgrywania ruchów przeciwnika przy "Pokerze" czy sprawdzić swoją zdolność opanowania nerwów przy "Jenga". Dla osób preferujących ruch był przygotowany "Twister" oraz "Sport Champions" na konsolę, gdzie uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności gimnastyczne, świetnie się przy tym bawiąc, czując jednocześnie dreszczyk rywalizacji. Nie mogło również zabraknąć króla wszystkich gier - "Szachów", gdzie każdy ruch ma znaczenie, a złe posunięcie może kosztować gracza utratę najcenniejszych pionków. Na naszych stołach znalazły się również gry z dzieciństwa, czyli "Bierki" i "Domino".
 
   Cieszymy się, że nasze pomysły mogły ujrzeć światło dzienne i dlatego dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji i bawili razem z nami. Mamy nadzieję, że za rok będzie nas jeszcze więcej i jeszcze więcej uśmiechów zagości na twarzach pracowników i studentów Wydziału Zarządzania UŁ.
 


GRAKULA RAZ JESZCZE!!!

 Kolejny raz kręgielnia Grakula okazała się być doskonałym miejscem  do zorganizowania spotkania integracyjnego członków SKN SCM. To miejsce nie tylko oferujące niebanalny sposób spędzenia wolnego czasu, ale również ale też możliwość wzajemnego poznania się poprzez świetną zabawę i towarzyszącą jej rywalizację.


 

A może trochę GRYWALIZACJI?!

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nadchodzacym, ogolnopolskim Turniejem TransEdu:

http://edu.trans.eu/3-ogolnopolski-turniej

 


SPOTKANIE Z GRZEGORZM STAŃCZAKIEM – GŁÓWNYM SPECJALISTĄ DS. ROZWOJU I WDROŻEŃ W FIRMIE SPEDIMEX


Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie z Panem Grzegorzem Stańczakiem – Głównym Specjalista ds. Rozwoju i Wdrożeń w firmie Spedimex. 

Pan Grzegorz opowie Państwu o:
- logistyce e-commerce,
- jak wygląda zarządzanie projektami logistycznymi, 
- podzieli się z Państwem swoim doświadczeniem w budowaniu własnej ścieżki kariery, 
- czego można oczekiwać od rynku tuż po ukończeniu studiów, 
-jak działalność w organizacjach studenckich wpływa na dalszy rozwój kariery.

Jeżeli przedstawione tematy są Państwu bliskie, musicie pojawić się na tym spotkaniu!
Odbędzie się ono 17 listopada 2014 r. o godzinie 17.00 w sali 203.

Zapraszamy!

 


 

Czas wyborów rozpoczęty!


Listopad, jako czas wyborów, dał się również we znaki SKN SCM z powodu zmiany Zarządu Koła. Pragniemy poinformować, że Katarzyna Bednarek została nową Przewodniczącą. Godnie zastępuje ją od tego roku akademickiego Magda Zięba, która pełni również funkcję Skarbnika. Katarzyna Chmielowska objęła funkcję Rzecznika. Zaś Agnieszka Banasiak została wybrana na stanowisko Sekretarza Koła.


Gratulujemy i życzymy sukcesów!

 


II numer czasopisma Flow SCM już do zdobycia!

 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi nowinkami ze świata logistyki XXI w., które znajdziecie w najnowszym numerze naszego czasopisma.

Wersję elektroniczną Flow SCM możecie pobrać poprzez link:

 

                                                                Pobierz !HAPPY BIRTH-HOUR!
 
Już jutro nasze 1.urodziny! Z tej okazji serdecznie zapraszamy Was na wydarzenie 'Happy Birth-Hour', które odbędzie się 5.11.2014 w godzinach 11:00 - 12:00 na parterze WZ. Czekać będzie na Was masa niespodzianek, które mamy nadzieję umilą Wam czas spędzany na uczelni.

Zapraszamy do wspólnego świętowania !


 

               

       Czas zdmuchnąć świeczkę!

5 listopada jest dniem szczególnym dla Koła... z uwagi na fakt naszych 1.Urodzin :D

Tak, tak... to już rok, odkąd działamy na Wydziale! Mamy nadzieję, że nasze inicjatywy pomagają Wam zarówno bliżej poznać tematykę ŁD, jak również są niezbitym dowodem poszerzania wiedzy praktycznej.

Jesteśmy dumni, mogąc pochwalić się m.in. zorganizowaniem I Konferencji SKN SCM, licznych wycieczek do wiodących przedsiębiorstw, a także spotkań z cyklu Ścieżek Kariery
i wielu innych.

 


 

          Szczęśliwa 13-stka!

Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczestnikom spotkania rekrutacyjnego za zainteresowanie członkostwem w SKN SCM. Było nam niezmiernie miło poznać Was bliżej, co pozwoliło na wyłonienie 13 osób, które mamy zaszczyt powitać w naszym gronie.

Gratulujemy :)!


 
 REKRUTACJA TUŻ, TUŻ!


   Dziękujemy za zainteresowanie SKN SCM, jakie pojawiło się z Waszej strony podczas sKOŁOwanych. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy oczekują czegoś więcej niż oferuje program studiów i chcą wykazać inicjatywę w kierunku rozwoju własnych zainteresowań sferą zarządzania łańcuchem dostaw.
   Możecie do nas dołączyć 22 października o godz. 13:00 w sali 208.

 


 

 

Witamy wszystkich serdecznie w nowym roku akademickim!

Już od pierwszych dni października wzięliśmy się do pracy i szykujemy dla Was kolejne przedsięwzięcia!
Jeżeli przez wakacje się za nami stęskniliście, to mamy dla Was dobr
ą wiadomość!
15 października pojawimy się na sKOŁOwanych na Wydziale Zarz
ądzania.
Wtedy będziecie mogli się dowiedzieć o naszych przyszłych planach, dacie rekrutacji (!) oraz wziąć udział w zorganizowanych przez nas zabawach.

Życzymy Wam sukcesów w nowym roku i do zobaczenia!
 


 

Rok akademicki dobiega końca, nasze Koło powoli podsumowuje swoją roczną działalność, jednocześnie wciąż aktywnie pracując. Między nauką do egzaminów, a przygotowaniami do obron członkowie SKN SCM znajdują jeszcze czas na dodatkowe aktywności:


1. organizacja warsztatu na temat przygotowania i realizacji umów spedycyjnych we współpracy z Panem Dyrektorem Arturem Wełpą z firmy LOG-NET, 12.06.2014 r.
2. wizyta studyjna w zakładzie produkcyjnym firmy Avon w Garwolinie, 13.06.2014 r.

Chcielibyście być częścią tak aktywnego i zgranego zespołu? Zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu rekrutacyjnym, które odbędzie się w nowym roku akademickim!  

Pozdrawiamy! 

 

 


 

 

SKN SCM ma zaszczyt zaprezentować I numer czasopisma Flow SCM!

Flow SCM jest czasopismem tworzonym z misją zapoznania Czytelników z bogactwem świata logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw. Koncentrujemy uwagę przede wszystkim na praktycznych aspektach zastosowań koncepcji zarządzania. Pragniemy prezentować autorskie publikacje i wyniki badań, wiadomości biznesowe opatrzone merytorycznym komentarzem, a także relacje i zdjęcia dokumentujące działalność SKN SCM.

Ufamy, iż Flow SCM spełni oczekiwania Czytelników, a wraz z dalszym rozwojem stanie się cennym przedsięwzięciem. 

Czasopismo można pobrać w formacie pdf pod poniższym linkiem:

Pobierz

 

Życzymy przyjemnej lektury!

 

 


 

Spotkanie z cyklu "Ścieżki Kariery" - Ewa Wejman, Wiceprezes Zarządu firmy KOMANDOR ŁÓDŹ S.A.

Mamy przyjemność zaprosić Was na kolejne spotkanie z cyklu "Ścieżki Kariery"! 
Tym razem naszym Gościem będzie:

Pani Ewa Wejman - Wiceprezes Zarządu oraz Dyrektor ds. marketingu i sprzedaży firmy KOMANDOR ŁÓDŹ S.A.

Nasz Gość poprowadzi wykład pt. "CRM - strategiczna broń w walce o Klientów", podczas którego będziecie mieli możliwość poznać tematy:

Klient jest najważniejszy - mit czy rzeczywistość?
Dlaczego zapłata faktury nie oznacza końca sprzedaży?
System CRM szyty na miarę.

Jeżeli chcielibyście porozmawiać o tych zagadnieniach, a także dowiedzieć się jak rozwijała się kariera naszego Gościa, serdecznie zapraszamy!

28 maja 2014 r. o godz. 17:00 w sali 109 Wydziału Zarządzania UŁ.

 

Czekamy na Was!

 

 


 

Jest nam miło poinformować, że członkowie naszego Koła w składzie: Kinga Kołtuniak, Kasia Bednarek oraz Przemek Dolat zajęli II miejsce w konkursie na rozwiązanie case study dotyczącego obsługi zwrotów podczas IV Poznańskiego Forum Logistycznego. 
Gratulujemy! 
Zapraszamy także do zapoznania się z krótką relacją z tego wydarzenia.

 


 

Spotkanie z cyklu "Ścieżki Kariery" - Anna Mielczarek oraz Kamil Gałężewski.

Mamy ogromna przyjemność zaprosić Państwa na kolejne spotkanie z cyklu "Ścieżki Kariery". 

Naszymi Gośćmi będą:

Anna Mielczarek - pracownik działu zakupów

Kamil Gałężewski - pracownik działu IT.

Podczas spotkania będą Państwo mieli możliwość dowiedzieć się:

- Jakie są dobre praktyki w zarządzaniu zakupami w  międzynarodowych łańcuchach dostaw?
- Jakie systemy informatyczne sprawdzaj
ą się w międzynarodowych korporacjach? Czy praca z ich wykorzystaniem jest wyzwaniem?

A także:

- Jak hobby wpływa na przyszły wybór ścieżki kariery?
- Jak pogodzić studia z pracą w korporacji?

 

Jeżeli chcieliby Państwo poznać te i inne praktyki przydatne w przyszłej karierze, to zapraszamy!

Spotkanie odbędzie się 6 maja o godz. 17:00 w sali 109 na Wydziale Zarządzania!

 Zapraszamy do zapoznania się z relacją  z I Konferencji SKN SCM !

I Konferencja SKN SCM oficjalnie przeszła do historii!

Mamy nadzieję, że jesteście zadowoleni z uczestnictwa w tym wydarzeniu, a nieobecni mogą tylko żałować! Wkrótce opublikujemy relacje i zdjęcia z obu dni Konferencji.

Bardzo zmęczeni i bardzo szczęśliwi możemy już dziś zaprosić Was na II Konferencję SKN SCM, która będzie miała miejsce w następnym roku akademickim!
Nie myślcie, że będziemy próżnować! Już wkrótce dowiecie się więcej o naszych najbliższych inicjatywach! 

Pozdrawiamy! 
Organizatorzy I Konferencji SKN SCM

 


 

 Zapraszamy do zapoznania się z oficjalnym programem I Konferencji SKN SCM! 

Jednocześnie zachęcamy do rejestracji i wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu! 
Termin rejestracji słuchaczy został wydłużony do 2 kwietnia! 

ZAPRASZAMY JUŻ 9 i 10 KWIETNIA!
 

  


 

Menedżerowie z firm BSH, Dell, Nowy Styl, Philips, Sonoco oraz Human & Hunter Doradztwo Personalne przyjęli nasze zaproszenia do prezentacji podczas drugiego dnia Konferencji! 
Warsztaty zaś poprowadzą przedstawiciele Trans.EU oraz firmy Onninen!

ZAPRASZAMY 9 i 10 KWIETNIA!


 


 


Już 25 marca o godzinie 17:00 w sali 106 Wydziału Zarządzania UŁ będziemy mieli przyjemność gościć pana Bartosza Budzewskiego z firmy General Electric. 

Jesteś ciekawy jak wygląda praca Project Leadera?
Nudzą Cię studia i zastanawiasz się jak lepiej wykorzystać ten czas?
A może nadal zmagasz się z pytaniem „co chcę w życiu robić?” i jak znaleźć złoty środek między powszechnie krytykowanym „parzeniem kawy” a pracą na 3 zmiany? 


 

Jeśli tak to zapraszamy na spotkanie z panem Bartoszem Budzewskim, Project Leaderem w firmie General Electric. Opowie on o swojej codziennej pracy, o tym jak przebiegała jego ścieżka kariery, a także o tym jak spędzał swój czas jako student Wydziału Zarządzania UŁ i jak go efektywnie wykorzystać. 

 

 

 


 

I KONFERENCJA SKN SCM - DOSKONALENIE ZARZĄDZANIA ŁAŃCUCHEM DOSTAW 


 

Serdecznie zapraszamy na I Konferencję SKN SCM organizowaną na Wydziale Zarządzania UŁ w dniach 9-10 kwietnia 2014 roku. 


Temat przewodni Konferencji: Doskonalenie zarządzania łańcuchem dostaw.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami tego wydarzenia oraz do rejestracji w roli referentów lub wolnych słuchaczy! 
Po więcej informacji zapraszamy do zakładki "Konferencja".
Do zobaczenia!  

            Chcecie nas poznać i przekonać się jaka fajna z nas paczka?  Zastanawiacie się jakie niespodzianki przygotowaliśmy na ten rok akademicki?  A może chcecie porozmawiać o naszych inicjatywach i stać się częścią naszego Koła? Już wkrótce będziecie mieli taką okazję! 
            Spotkajcie nas już 4 marca 2014 r. na patio Wydziału Zarządzania w trakcie prezentacji kół naukowych i organizacji studenckich. 
            Czekamy na Was!
 


 

            Miło nam powitać w naszym gronie nowych członków!  Dwa spotkania rekrutacyjne zaowocowały przyjęciem 9 osób. Łącznie nasza grupa liczy obecnie 23 osoby. Liczymy, że świeża krew będzie aktywnie uczestniczyć w organizacji naszych przedsięwzięć, o których więcej już wkrótce. 

 

            Niedługo będzie o nas głośno!

 

 

 

Każdy z nas jest ogniwem. Wartość tworzymy razem!

 

 

 

SIERPIEŃ 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31