Search this website

Close me


niedziela, październik 21, 2018
omnia

Notatka z wizyty w Onninen

Dystrybucji firmy Onninen, mieszczące się w Teolinie k. Łodzi. Podczas wizyty opiekę merytoryczną zapewnił nam Pan Dariusz Bujak, Kierownik Transportu.

Pierwszym etapem wycieczki była prezentacja na temat działalności przedsiębiorstwa, jej historii oraz rozwoju w Polsce i Europie. Dowiedzieliśmy się również, jak jest zorganizowany model dystrybucji i obsługa zamówień klientów wewnętrznych (oddziałów oraz punktów sprzedaży Onninen w Polsce) oraz klientów zewnętrznych (m. in. zamówień internetowych). Po poszerzeniu wiedzy teoretycznej, mieliśmy możliwość poznać procesy w Centrum Dystrybucji w praktyce – od momentu przyjęcia dostawy, poprzez składowanie, kompletację zamówień aż do ich wysyłki.
 
Wizyta w Centrum Dystrybucji była dla nas bardzo wartościowa, gdyż jest to jeden z filarów działalności Onninen w Polsce. Zostało wybudowane w roku 2003, a w 2008 rozbudowane. Jego zadaniem jest obsługa i zaopatrywanie w artykuły elektrotechniczne, instalacyjno-grzewcze, klimatyzacji i wentylacji punktów sprzedaży w całym kraju poprzez zintegrowany system logistyczny. Na życzenie klienta towary mogą być dostarczone w dowolne miejsce. W ten sposób firma realizuje cel, jakim jest szybkie i sprawne oferowanie jak najszerszego asortymentu towarów. Centrum Dystrybucji w Teolinie to 15 000 m2 powierzchni magazynowej o 10 m wysokości składowania oraz 12 000 m2 placu składowego. Współpracuje z 230 dostawcami.

Firma Onninen została założona w 1913 r. przez Alfreda Onninena. Od samego początku jest firmą rodzinną, która zyskała wielu klientów oraz znaczącą pozycję na rynku. Obecnie Onninen jest jedną z największych firm w Europie, które oferują zróżnicowane usługi w zakresie dystrybucji materiałów technicznych.

Autor: Katarzyna Pyrak