Search this website

Close me


środa, sierpień 12, 2020
Projekty / Wycieczki terenowe

Wyjazdy, wycieczki i inne wizyty :)

Wizyta w centrum logistycznym Amazon w Poznaniu - 20.05.2016 r.

 

W dniu 20 maja wraz ze studentami Wydziału Zarządzania UŁ mieliśmy okazję uczestniczyć w wycieczce terenowej do centrum logistycznego firmy Amazon w Nowych Sadach pod Poznaniem. Amazon to amerykańska spółka z siedzibą w Seattle, która prowadzi największą na świecie sieć sprzedaży wysyłkowej. Na początku swego istnienia Amazon był księgarnią internetową. Wkrótce asortyment firmy poszerzył się m.in. o takie artykuły jak: DVD, sprzęt komputerowy, elektronika, meble, towary spożywcze. Dzisiaj Amazon jest jednym z pionierów w sprzedaży przez Internet. Polskie centra logistyczne są najnowocześniejszymi obiektami Amazon spośród wszystkich 30 centrów rozrzuconych po całym świecie. Podczas naszej wizyty w Poznaniu mieliśmy okazję dowiedzieć jaką drogę pokonuje przesyłka od momentu złożenia zamówienia przez klienta, aż do etykietowania i przygotowania wysyłki. Na pamiątkę została nam własnoręcznie oklejona paczka! Dziękujemy firmie Amazon za możliwość skonfrontowania teorii z praktyką!

 

 


 

VIII Ogólnopolska Konferencja Student Maritime Conference,
Gdynia – Karlskrona, 24 – 26 kwietnia 2016 r.

Ostatnie dni kwietnia upłynęły nam bardzo miło, bo na polskim wybrzeżu. Wzięliśmy bowiem udział w jeden z największych studenckich konferencji jaką jest Student Maritime Conference. Co roku organizuje ją Koło TRANSLOG z Akademii Morskiej w Gdyni. Temat tegorocznej edycji brzmiał „Ekologistyka i zrównoważony rozwój transportu w sektorze TSL”. Pierwszy dzień polegał na prezentacji ośmiu najlepszych referatów. Do grona finałowego zakwalifikowali się nasi przedstawiciele – Magda Zięba oraz Patryk Mikołajczyk, którzy zaprezentowali swój artykuł pod tytułem „Nowe Centrum Łodzi – pionierski projekt wspierający implementację idei zrównoważonego rozwoju w Polsce”. Dzięki nim studenci z całego kraju dowiedzieli się jak dynamicznie zmienia się Łódź. Prezentacja Magdy i Patryka okazała się niemałym sukcesem, ponieważ zajęli oni drugie miejsce w konkursie. Serdecznie gratulujemy!

Dwa pozostałe dni przeznaczone były na wycieczkę promem do szwedzkiej Karlskrony, co okazało się dla nas wspaniałą, niezapomnianą przygodą pomimo wietrznej pogody J Wydarzenie to z pewnością zapisze się na długo w naszej pamięci. Za rok z pewnością wybierzemy się większym gronem :)

 


 

Wycieczka do Centrum Dystrybucyjnego IKEA Jarosty, 22.04.2016 r.

W dniu 22.04.2016 r. członkowie naszego Koła wraz ze studentami Wydziału Zarządzania mieli okazje uczestniczyć w wycieczce terenowej do Centrum Dystrybucji IKEA Jarosty. Jest ono jednym z największych tego typu obiektów na świecie. Powierzchnia obiektu liczy aż 150 tys. metrów kwadratowych! Pierwszą rzeczą, na którą zwróciliśmy uwagę było wykorzystanie palet papierowych, dzięki którym możliwe jest uzyskanie dodatkowej powierzchni magazynowej oraz załadunkowej. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest zaznaczenie na paletach informacji o maksymalnym ciężarze, który możemy na niej umieścić. Przyczynia się to do znacznego ułatwienia podczas prac magazynowych. Ogromne wrażenie zrobił na nas w pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania o wysokości 38 metrów. Mieliśmy okazję zobaczyć jak działają maszyny wykorzystywane w magazynie. Programowane są one komputerowo i pracują bez pomocy człowieka. Kolejną rzadko spotykaną w innych magazynach rzeczą, która zaskoczyła nas w Centrum Dystrybucji był transport kolejowy. Poza obsługą transportu samochodowego zostaliśmy zapoznani ze specyfiką transportu kolejowego i znajdujących się tam bocznic kolejowych. Wizyta w Centrum Dystrybucji IKEA była dla nas interesującym i bogatym w informacje merytoryczne doświadczeniem. Mieliśmy możliwość dokładnego poznania innowacyjnych rozwiązań i zobaczenia jak na co dzień funkcjonuje tak nowoczesny i ogromny magazyn.

Magdalena Nowak, Małgorzata Sucharska    

 


 

Wizyta na terminalu Cargo Łódź Airport – 20.04.2016 r.

W dniu 20 kwietnia wraz z grupą  studentów Wydziału Zarządzania UŁ wzięliśmy  udział w wizycie na terminalu Cargo Łódź Airport zlokalizowanym przy Porcie Lotniczym Łódź, popularnie nazywanym "Lublinkiem". Dzięki uprzejmości pracowników terminalu Cargo mogliśmy zapoznać się ze specyfiką pracy związaną z obsługą frachtu lotniczego. Studenci mogli również bliżej zapoznać się ze sprzętem używanym do obsługi frachtu, jak np. z urządzeniem do kontroli X-ray ładunków. Warto wiedzieć, iż obsługa frachtu lotniczego dotyczy głównie Road Feeder Service i z roku na rok powiększa się liczba spedytorów współpracujących z łódzkim lotniskiem.

 

Widzimy zatem duże możliwości rozwoju dla naszego Lublinka i życzymy większych wolumenów J

Aleksander Wojtowicz


SKN SCM w centrum dystrybucji Unilever.

          W dniu 18 marca 2015 r. nasze Koło zorganizowało wycieczkę do centrum dystrybucyjnego firmy Unilever w Piotrkowie Trybunalskim. Wydarzenie zostało podzielone na kilka części. Na początku została przedstawiona prezentacja o firmie oraz praktykach zarządzania łańcuchem dostaw. Następnie Kasia Bednarek oraz Magda Zięba zaprezentowały działalność Koła. Po tej części odbył się spacer po magazynie. Mieliśmy okazję zobaczyć strefę re-packingu, w której produkty Unilever są formułowane w specjalne lub promocyjne zestawy bądź paletki. Następnie przeszliśmy przez strefy przyjęć i wydań, składowania oraz pickingu. Ostatnim punktem spaceru była strefa składowania niebezpiecznych produktów, gdzie poznaliśmy wymagane systemy bezpieczeństwa. Po wizycie studyjnej w centrum dystrybucji przedstawiciele Unilever zaprezentowali zadania dla członków Koła, których innowacyjne rozwiązanie zostanie nagrodzone. Wydarzenie stworzyło możliwość poznania ciekawych rozwiązań, stosowanych w poszczególnych strefach magazynowych oraz do dyskusji na temat innowacyjności w zarządzaniu procesami w magazynie wiodącej firmy FMCG.

Autor: Katarzyna Chmielowska


 

        Wyjazd do Warszawy na Konferencję organizowana przez SKN Zarządzania Logistycznego w SGH i wizyta w Centrum Planistycznym Procter&Gamble.

        W dniach 11-12.12.2014 r. studenci SKN Zarządzania Łańcuchem Dostaw uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, podczas której uczestniczyli w Konferencji zorganizowanej przez SKN Zarządzania Logistycznego w Szkole Głównej Handlowej oraz w wizycie w Centrum Planowania i Logistyki Procter&Gamble. Relację z tego wydarzenia znajdziecie w linku poniżej. Zachęcamy do przeczytania!

Czytaj więcej


 

                Polski Kongres Logistyczny, 14-16.05. 2014 r.

                Ważnym wydarzeniem, w którym brało udział SKN SCM, był Polski Kongres Logistyczny, odbywający się w dniach 14 – 15 maja 2014 r. w Poznaniu. Motyw przewodni wydarzenia stanowiła „Komunikacja w łańcuchach dostaw”. Kongres obfitował w wydarzenia związane z branżą: sesje plenarne poświęcone tematowi konferencji, wycieczki terenowe do znanych firm oraz warsztaty praktyczne. 

                Na Kongresie pojawiły się osobistości rozpoznawalne w świecie logistyki. Główną rolę pełnili przedstawiciele przedsiębiorstw, którzy mieli okazję podzielić się doświadczeniami, oraz wykładowcy akademiccy. Dla studentów była to doskonała okazja do poznania, jak funkcjonuje świat biznesu logistycznego i zdobywania doświadczeń w nawiązywaniu kontaktów. Nasze Koło natomiast zainicjowało współpracę z pracownikami znanych firm logistycznych, których chcielibyśmy wkrótce zaprosić na Wydział Zarządzania UŁ.

 

Autor: Mateusz Wiśniewski


 

                IV Poznańskie Forum Logistyczne, 9-10.05.2014

                W dniach 9-10.05.2014r. już po raz czwarty miało miejsce Poznańskie Forum Logistyczne. W tym roku członkowie naszego Koła w składzie : Kinga Kołtuniak, Przemek Dolat oraz Kasia Bednarek mieli okazję uczestniczyć w tym wydarzeniu. Tematem Konferencji była „Logistyka szyta na miarę”, która obejmowała wszelkie zagadnienia związane z optymalizacją i doskonaleniem procesów produkcyjnych, magazynowych i transportowych.

                Pierwszy dzień poświęcony był na prezentację referatów przygotowanych przez studentów, jak również przedstawicieli takich firm jak DB Schenker, Trans.eu, Still, Logintrans. W tym roku miał również miejsce II etap konkursu w którym uczestniczyły wszystkie Koła Naukowe. I etap polegał na rozwiązaniu case study dot. obsługi zwrotów, przygotowanego przez firmę SMART City i przesłaniu go do organizatorów. Wybrano cztery najlepsze prezentacje, drugim etapem było rozwiązanie testu logicznego oraz obrona pracy przed jury. Po zmaganiach rywalizacyjnych naszej drużynie udało się zająć II miejsce, co zostało ogłoszone podczas drugiego dnia Konferencji w trakcie uroczystości zakończenia. Punktem kulminacyjnym były I Ogólnopolskie zmagania logistyków we Flunky oraz impreza integracyjna. Kolejny dzień poświęcony był w zupełności na część praktyczną. Dla uczestników zorganizowano warsztaty oraz wycieczki do  firmy Solaris czy też Nivea. Nasi przedstawiciele poznawali procesy logistyczne w pierwszym z wymienionych przedsiębiorstw, ale również zapoznali się z historią tej firmy oraz asortymentem.

                Mamy nadzieję, że kolejne sukcesy na Konferencjach przed nami!

 

 

Autor: Przemysław Dolat


 

 

                Student Maritime Conference Gdynia, 27-29.04.2014 

 

                W dniach 27-29 kwietnia Członkowie Koła Naukowego w składzie Banasiak Agnieszka, Bednarek Kasia,  Dolat Przemek, Zasępa Anna wzięli udział w Konferencji Student Maritime Conference Gdynia/Karlskrone 2014. Hasło przewodnie wydarzenia brzmiało: "Logistyka przedsiębiorstw lokalnych". Wysłuchaliśmy 8 wystąpień, które wzięły udział w konkursie na najlepszy referat. 
                Po intensywnym dniu zdobywania teoretyczno-praktycznej wiedzy, wszyscy uczestnicy wzięli udział w rejsie promem na szwedzką wyspę-Karlskrone. Wypływając z portu mieliśmy możliwość ujrzenia czynności manipulacyjnych w terminalu kontenerowym w Gdyni, co z racji nietuzinkowości stało się dla nas drogocennym doświadczeniem.
                Konferencja nie tylko wzbogaciła nasz zasób wiedzy o funkcjonowanie logistyki w przedsiębiorstwach działających w danym regionie, ale również pozwoliła na przeprowadzenie kuluarowych rozmów ze studenckim kołami naukowymi z całej Polski.
Z przyjemnością pojawimy się na SMC za rok!

 

Autor: Przemysław Dolat  


 

                Wizyta w Centrum Dystrybucji IKEA Jarosty, 28.03.2014 r.

Jako kolejne miejsce na mapie naszego projektu, w którym organizujemy wycieczki terenowe pojawiło się Centrum Dystrybucji IKEA Jarosty. Mogliśmy przekonać się jak wygląda  praca w tym miejscu. Regionalne Centrum Dystrybucyjne IKEA w Jarostach to jedno z największych centrów dystrybucyjnych firmy na świecie. Odpowiada ono za dostawę artykułów IKEA do sklepów w sześciu krajach europejskich: Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii, Bułgarii i na Węgrzech.
                
            Zostaliśmy bardzo mile przyjęci przez pracowników, którzy oprowadzili nas po ogromnym obiekcie. Jego powierzchnia po rozbudowach to aż 150 tys. m2. Prawdziwą atrakcją dla ciekawskich było zobaczenie w pełni zautomatyzowanego magazynu wysokiego składowania (SILO) o wysokości 38 m . Jest to jeden z 4 magazynów znajdujących się w tym obiekcie. Tylko ten jeden zapewnia aż 90 tys. miejsc paletowych, obsługiwanych przez 11 suwnic. Poza rampami dla samochodów ciężarowych mogliśmy zobaczyć również rampy kolejowe, co z pewnością było dla nas ciekawym doświadczeniem. Ponadto dowiedzieliśmy się, że firma Ikea korzysta przede wszystkim z palet papierowych, czym chroni środowisko naturalne. Centrum korzysta z droższej, lecz pochodzącej ze źródeł odnawialnych energii.

 

 

Autor: Patrycja Bartos-Kuczyńska,

Patrycja Polnau 


 

               XIII Forum Młodej Logistyki i Logistyczne Targi Pracy, 6.03.2014 r.

 

               6 marca 2014 r. nasza zwarta ekipa pojechała podbijać Warszawę. Wzięliśmy udział w Logistycznych Targach Pracy organizowanych na Politechnice Warszawskiej, a część z naszych członków zdecydowała się także uczestniczyć w XIII Forum Młodej Logistyki. Podczas targów mogliśmy porozmawiać z przedstawicielami firm logistycznych oraz korporacji m.in. z branży FMCG o możliwościach praktyk i staży dla młodych logistyków. Forum Młodej Logistyki było również okazją do uczestnictwa w warsztatach oraz spotkaniach prowadzonych przez praktyków ze świata logistyki i biznesu.

                Ponadto mieliśmy możliwość poznać przedstawicieli SKN Zarządzania Logistycznego działającego przy Katedrze Logistyki SGH. Niesamowitą przyjemność sprawiło nam także spotkanie z opiekunem tego też Koła - prof. Krzysztofem Rutkowskim, który z pasją opowiedział nam o zarządzaniu łańcuchem dostaw. Spotkanie tak szanowanej osobistości świata logistyki było dla nas ciekawym przeżyciem.

 

                Mamy nadzieję, że będziemy mieć jeszcze wiele okazji do poznania ciekawych i inspirujących ludzi oraz integracji z innymi kołami. 

 

 

Autor: Patrycja Polnau


 

             Wizyta w Centrum Dystrybucji firmy Onninen, 10.02.2014 r.


            10 lutego 2014 r. członkowie naszego Koła oraz inni studenci Wydziału Zarządzania odwiedzili Centrum Dystrybucji firmy Onninen, mieszczące się w Teolinie k. Łodzi. Podczas wizyty opiekę merytoryczną zapewnił nam Pan Dariusz Bujak, Kierownik Transportu ... czytaj więcej


 

            Wizyta w terminalu firmy DHL, 15.01.2014 r.


           W dniu 15.01.2014 r. członkowie Koła oraz studenci Wydziału Zarządzania UŁ, gotowi do poszerzenia swojej wiedzy, mieli możliwość odwiedzenia nowoczesnego terminala firmy DHL Express mieszczącego się w Łodzi przy ulicy Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus ...czytaj więcej